Kullandığım Ekipmanlar

Değerli dostlarım, bu yazımdan bana en çok sorulan sorulardan biri olan gezilerinde hangi ekipmanları kullanıyorsunuz? ve yazılım geliştirmek için hangi bilgisayarı kullanıyorsunuz? sorularını cevaplayacağım.

Şimdi öncelikle yazılım geliştirdiğim bilgisayardan başlayalım.

Kullanıdığım Bilgisayar

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum birden fazla bilgisayar değil sadece 2020 model Macbook Pro kullanıyorum. Hemen hemen tüm ihtiyaçlarımı karşılamakta. Extra monitör takarak Macbook Pro bilgisayarımı iki bilgisayar şeklinde de kullanabiliyorum.

Macbook pro ile ilgili düşüncelerimi buaraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

bilgisayarım yazılım ve video render gibi işlemlerimi fazlasıyla karşılamakta. Monitörden bahsetmem gerekir ise Dell P2417H modelini kullanıyorum ve oldukça memnunum. Uzun süreli çalışmalarımda gözlerimi yormamakta. Ayrıca sağa sola yada dikey şekilde dönebildiği için kod yazarken oldukça işimi görmekte.

Kullandığım diğer bilgisayar ise Macbook Pro 15inch. 2013 model olmasına rağmen yeni laptop’lardan performans olarak hiçbir eksiği bulunmamakta. Kod yazma ve video render gibi işlemlerimi fazlası ile karşılamakta.

Şimdi dilerseniz gezilerimde kullandığım ekipmanlara geçelim.

Dji Mavic Mini Drone

Dji mavic mini küçük yapısı ve çantası ile gezilerimde sürekli sırt çantamda bulunmakta. Ayrıca araç içerisinde çakmaklık ile şarz olması extra büyük bir avantaj. Dji mavic mini ile ilgili uzun kullanım yazımı okuma için buraya tıklayabilirsiniz.

GoPro Hero 7 Black

Gezilerimde yanımdan ayırmadığım diğer bir ekipman ise GoPro Hero 7 Black. 4K 60FPS gibi videolar çekme özelliğine sahip. Ama en büyük artısı ise 4K olması değil HyperSmooth teknolojisi ile titreşimsiz video çekmesi. GoPro Hero 7 Black ile ilgili uzun kullanım testi yazımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Zhiyun Smooth Q Gimbal

Bu ekipman bağladığınız telefon ile titreşimsiz sinematik videolar çekmeye yaramaktadır. Her zaman yanımda taşımıyorum. Ama bazı gezdiğim yerlerde titreşimsiz güzel bir video çekmek yada time-lapse gibi video yapmak kullanıyorum. Zhiyun Smooth Q ile ilgili uzun kullanım testi yazım bulunmakta, okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Arimic Yaka Mikrofonu

Bazı gezi yerlerinde videoda o yeri anlatmak istiyorum. Bu gibi durumlarda telefon ve GoPro üzerindeki mikrofon yetersiz kalabiliyor. Ses kalitesini arttırmak için Arimic markasının tekli yaka mikrofonunu satın aldım. Bu yaka mikrofonu tam bir fiyat performans ürünü dostlar. kutu içerisinde yedek aparatları dahi yer almakta. Hem telefonumda hemde diğer kameralarda oldukça rahat bir şekilde kullanabiliyorum. Bu yaka mikrofonu ile ses kalitesini bir tık daha arttırıyorum.

İphone 11

Şimdi gelelim İphone konusuna. Gezilerimde kullanmak üzere Canon G7x Mark 2 almayı düşünüyordum. Yanlız fiyatı ortalama 4500 TL gibi rakamlara geliyordu. Satın alıp almama aşamasında İphone 11 tanıtıldı. Ve düşündüm taşındım İphone 11 almanın daha iyi olacağını düşündüm. Çünkü video özellikleri işimi fazlasıyla karşılıyordu ve üzerine 2000 TL daha ekleyip telefonumu da yenilemiş oluyordum.

Video ve resim performansı cep telefonları içerisinde belkide en iyisi. Hatta çoğu videoları bu telefon ile çekiyorum. Ayrıca ön kamerası dahil 4K 60 FPS videolar çekebiliyor, ve video çekimlerinde titreşimi oldukça iyi azaltıyor. Bu telefon gerçekten çok başarılı.

Kamp Ekipmanlarım

Bana sık sorulan diğer bir soru ise kamp ekipmanlarım. Kullandığım ekipmanları kamp ile ilgili Kamp’ Başlamak adı altında yazdığım yazımdan detaylı şekilde ulaşabilirsiniz.

Umarım bu cevaplar ile kafanızdaki soru işaretlerini bi nebze de olasa gidermiş olurum. Herkese iyi günler dilerim.

2 yorum “Kullandığım Ekipmanlar

  1. merhaba bir test çözem sitesi yapmak istiyorum hangi dilde yapılır hazır template siteler varmı.. cepten istediği yerden 10 ar soru şeklinde soru çözecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares