Web Sitemiz İçin Karekod Oluşturma

Merhaba dostlar, bu yazımda çoğu zaman kartvizitlerde gördüğünüz karekod‘un ne işe yaradığını anlayıp ve nasıl oluşturulduğunu öğreneceğiz.

Çoğu kartvizit üzerinde karekod bulunmaktadır. Peki bu karekod ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Web sitemiz için nasıl karekod oluşturabiliriz? gibi soruların cevaplarını verelim.

Artık hepimizin bildiği üzere çağımız akıllı telefon çağı, hemen hemen her işimimizi akıllı telefonlar ile yapabilmekteyiz. Artık akıllı telefonlar ile kameramızı açtığımızda barkod ve karekod gibi şifreleri anlayıp yorumlanabilmektedirler.

Örneğin aşağıda yer alan karekodu akıllı telefonumuzun kamerası ile taradığımızda telefonumuz bizi https://huseyinyaman.com adresine yönlendirecektir.

Bu kullanıcıya kolaylık sunmaktadır. Kullanıcı burada klavyeden hiçbir tuşa basmaksızın direkt olarak bizi istediğimiz sayfaya yönlendirecektir.

Web Sitemize Karekod Oluşturma

Web sayfamıza karekod oluşturmak oldukça basittir. Bunun için internette birden fazla web sayfası yer almaktadır. Hemen hemen hepsi aynı işi görmektedir. Buraya tıklayarak kendi web sitenizin karekodunu oluşturabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey; kullanıcıyı yönlendirmek istediğimiz adresi kutucuğa yazıp karekod oluştur butonuna basmaktır. Sayfa yenilendiğinde sağ tarafta karekod’unuz oluşturulmuş olacaktır. Ardından oluşturulan karekod’u kaydedebilirsiniz.

Ayrıca işletmenizde müşterilerinize Wifi hizmeti sunuyor iseniz; Wifi adı ve şifresi ile de karekod oluşturabilirsiniz. Kullanıcı akıllı telefonunun kamerası ile karekod’u okutur siz şifre söylemeden Wifi ağına otomatik olarak bağlanır.

İşte bu kadar herkese kolay gelsin.

 

1 yorum “Web Sitemiz İçin Karekod Oluşturma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares