Web Sitenize tawk.to Canlı Destek Ekleme

Değerli dostlarım, bu yazımda sizlere web sitemizde tawk.to nasıl kullanılır? yani web sayfamıza Canlı Destek vermemiz için Chat nasıl eklenir onu öğreneceğiz.

Web sayfanız üzerinden müşterilerinize Canlı Destek vermek isteyebilirsiniz. Bunun için birçok servis bulunmakta. Ama incelemelerim içerisinde en çok beğendiğim ise tawk.to oldu. Ücretli sürümün yanı sıra bizlere ücretsiz kullanabileceğimiz bir versiyonda tawk.to tarafından bizlere sunulmakta.

Ücretsiz Canlı Destek

Evet yukarıda bahsettiğim gibi bu tarz eklentilerin çoğu ücretlidir. Tawk.to’nunda ücretli versiyonu bulunmakta tabi ki de. Ücretli versiyonun yanı sıra ücretsiz versiyonunda bulunduğunu sizlere yukarıda bahsetmiştik. Detaylı incelemelerim sayesinde ücretsiz versiyonun da işimizi oldukça kolaylaştırdığını sizlere rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta çok web site ücretsiz versiyonunu kullanarak müşterilerine Canlı Destek vermektedir.

Peki nasıl kullanırım? ; öncelikle tawk.to Canlı desteği kullanabilmeniz için buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde hesap oluşturmanız gerekmekte. Ardından gerekli ayarları yaptıktan sonra bir Widget kodu ile web sayfanıza ekleyebilirsiniz.

Siteme Tawk.to Canlı Destek Nasıl Eklerim?

Hesabımızı oluşturduk ve gerekli ayarlamaları yaptık. Şimdi ise Canlı Desteği web sayfamıza nasıl ekleriz? onu öğrenelim. Yönetim paneli içerisinde Ayarlar kısmına giriyoruz. Hemen ardından sol tarafta yer alan Widget butonuna tıklıyoruz. Bu sayfa içerisinde sohbet panelimizi istediğimiz gibi özelleştirebiliriz. Özelleştirme işlemi yapsak ta yapmasak ta önemli değil. Sistem bizim için Widget kodu oluşturacaktır. bu Widget kodu sağ üst köşede yer almaktadır.

Sistemin bize verdiği Widget kodunu web sayfamızda Canlı Desteğin görünmesini istediğimiz sayfanın alt kısmına yapıştırıyoruz ve dosyamızdaki yapılan değişiklikleri kaydedip sunucumuza gönderiyoruz. Web sayfamıza girdiğimizde Canlı destek sayfamızda görünecektir.

Peki gelen mesajları nasıl okuyup cevap vereceğim? Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra tawk.to yönetim panelinde gelen mesajları göreceksiniz. Tıkladığınızda ise cevaplama paneli karşınıza gelecektir. Bu şekilde müşterilerinize Canlı Destek verebilir ve anlık olarak konuşabilirsiniz.

WordPress Canlı Destek Eklentisi

Eğer WordPress kullanıyorsanız endişe etmeyin basit bir eklenti ile tawk.to Canlı Destek sistemini 2dk içerisinde kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Bunun için size önereceğim eklenti ise tawk.to live chat. Ekletiyi buraya tıklayarak indirebilir ve WordPress sisteminize ekleyebilirsiniz.

Bu yazımız bu kadardı dostlar diğer bir faydalı bilgiler yazımızda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares